تور گردش در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

۲۷۳ بازدید

در تاریخ چهارشنبه 91/1/30  جمعی از دانشجویان خوابگاهی مؤسسه آموزش عالی اقبال لاهوری به همراه مسئولین فرهنگی و دانشجویی طی هماهنگی انجام شده از سوی مدیریت فرهنگی در تور گردشگری حرم مطهر شرکت نموده و به بازدید از اماکن متبرکه حرم رضوی پرداختند. در این گردش نصف روزه، جناب آقای جهانی مسئول  حرم شناسی حرم مطهر، پیشینه تاریخی و  قدمت بناهای این مکان منور را به طور کامل معرفی نمودند.
مکانهای مورد بازدید عبارت بودند از:
1. باغ رضوان و قدمت آن
2. صحن های حرم مطهر (انقلاب، جمهوری، گوهرشاد، آزادی، رواق امام خمینی)
3. مقبره مشاهیر مدفون در حرم مطهر (شیخ حسنعلی اصفهانی معروف به نخودکی، شیخ حر عاملی، شیخ بهایی، فقیه سبزواری، آیت الله سید جعفر مجتهدی)
4. دارالقران یا همان مدرسه دو در، مدرسه پریزاد و معرفی بخشهای مختلف فرهنگی و کارگاههای قرآنی و بازدید از کتابخانه تفسیر و حدیث دار القران
موضوعاتی که به صورت مشروح بیان گردید عبارت بود از:
1. تاریخچه سفر امام رضا (ع) از مدینه به مرو و معرفی باغ رضوان
2. قدمت ضریح مطهر و سازندگان آن
3. قدمت گنبد و ایوانهای طلا و مضمون کتیبه های دور گنبد مطهر
4. معرفی کامل و جامع صحن های مختلف
در ضمن برنامه های جانبی برگزار شده نیز عبارت بودند از:
1. قرائت دسته جمعی زیارت حضرت رضا (ع) و امین الله
2. برگزاری مسابقه کتبی «گفته های ناگفتنی»
3. پذیرایی از شرکت کنندگان با محصولات فرهنگی و بسته متبرک حضرت
جمعی از دانشجویان خوابگاهی مؤسسه آموزش عالی اقبال لاهوری به همراه مسئولین فرهنگی و دانشجویی در تاریخ چهارشنبه 91/1/30 طی هماهنگی انجام شده از سوی مدیریت فرهنگی در تور گردشگری حرم مطهر شرکت نموده و به بازدید از اماکن متبرکه حرم رضوی پرداختند. در این گردش نصف روزه، جناب آقای جهانی مسئول  حرم شناسی حرم مطهر، پیشینه تاریخی و  قدمت بناهای این مکان منور را به طور کامل معرفی نمودند.

 

(۰) دیدگاه