اخبار و اطلاعیه ها

۱۰۸ بازدید

 

- جلسه شورای برنامه ریزی مرکز مشاوره در تاریخ 25 بهمن ماه 91 با حضور اکثریت اعضا برگزار شد. در این جلسه فعالیت های مرکز مشاوره تا کنون مورد بررسی قرار گرفت و در زمینه هایی نیز پیشنهاداتی داده شد.

- با توجه به اتمام طرح کارنامه سلامت ورودی های جدید، ازین پس دانشجویان سایر ورودی ها، اساتید و کارمندان نیز می توانند یک روز در هفته  از خدمات پزشکی بهره مند شوند. در صورت نیاز، جهت هماهنگی وقت حضور پزشکان با مرکز مشاوره دانشجویی تماس حاصل نمایید.

- اولین جلسه تخصصی کارگروه کارآفرینی 1(ویژه دانشجویان علاقمند به مباحث کارآفرینی در گروه عمران، شهرسازی و معماری) با هدف ارتباط صنعت و دانشگاه برگزار شد. در این جلسه که با حضور مسئول مرکز مشاوره و آقای مهندس شریف در تاریخ 4 دی ماه تشکیل شد، 18 نفر از دانشجویان رشته های مذکور شرکت داشتند. دانشجویان سایر رشته ها نیز می توانند جهت تشکیل کارگروه مرتبط با رشته تحصیلی خود به مرکز مشاوره دانشجویی مراجعه نمایند.

- طرح غربالگری سلامت روان و جسم دانشجویان ورودی جدید برگزار شد.  این طرح با هدف بررسی سطح سلامت روان و جسم دانشجویان ورودی جدید، برنامه ریزی جهت ارتقای سلامت آن ها و پیگیری دانشجویان در معرض خطر توسط مرکز مشاوره دانشجویی انجام شد. غربالگری سلامت روان در 100 درصد دانشجویان و سلامت جسم در 90 درصد آن ها صورت گرفته است. تنها 10 درصد دانشجویان جهت تکمیل کارنامه سلامت جسم خود مراجعه نکرده اند.

- کارگاه ایده پردازی و تشخیص فرصت در تاریخ 23 آذرماه با حضور آقای مهندس امیری و 48 نفر از دانشجویان رشته های مختلف برگزار شد. مطالب این کارگاه حول محور مهارت های کسب و کار، کارآفرینی و موفقیت شکل گرفته بود.

- مرکز مشاوره دانشجویی 16 آذر ماه، روز دانشجو را به دانشجویان عزیز تبریک می گوید. امید است همواره جویای دانش، پرتلاش و خستگی ناپذیر و شاد و پرانرژی باشید.

- جلسه آشنایی با رشته تحصیلی رشته مکانیک در تاریخ 28 آبان ماه  برگزار شد. هدف از این جلسه که با حضور آقای دکتر فرزاد و اعضا انجمن علمی عمران برگزار شد؛ آشنایی بیشتر دانشجویان ورودی جدید با چارت آموزشی رشته عمران، آینده شغلی و فرصت های پژوهشی و تحصیلی این رشته بوده است.

- دومین جلسه گروهی با موضوع "اصول هدف گذاری" در تاریخ چهارشنبه 91/8/17  با حضور 7 نفر از دانشجویان در محل سالن مطالعه خوابگاه بهجت برگزار شد.

 

- طرح غربالگری سلامت روان و جسم دانشجویان ورودی جدید در حال اتمام است. از دانشجویانی که جهت تست سلامت مراجعه نکرده اند، خواهشمند است در اسرع وقت به مرکز مشاوره دانشجویی_اتاق 303_ ساختمان مرکزی(جدید) مراجعه نمایند.

 

- جلسه گروهی با موضوع "زندگی بهتر در خوابگاه" در تاریخ چهارشنبه 91/8/3 با حضور 8 نفر از دانشجویان در محل سالن مطالعه خوابگاه دختران بهجت برگزار شد. این جلسات به طور مستمر هر هفته از ساعت 4:30 تا 6 عصر در محل مذکور برگزار خواهد شد. منتظر حضور سبزتان هستیم.

 

- طرح ارتباط با همیار مشاور راه اندازی شد. در این طرح دانشجویان می توانند از تجربیات دانشجویان ورودی های قبل در زمینه مسایل تحصیلی و تخصصی رشته خود و هم چنین سازگاری با محیط دانشگاه بهره ببرند. به این منظور دانشجوی هر رشته می تواند با استفاده از آدرس مربوط به رشته خود با همیار مشاور ارتباط برقرار کند.

 

* همیار رشته عمران                       hamyar.omran@gmail.com

* همیار رشته مکانیک                hamyar.mechanic@gmail.com

* همیار رشته الکترونیک          hamyar.electronic@gmail.com

* همیار رشته رباتیک                       hamyar.robotic@gmail.com

* همیار رشته کامپیوتر             hamyar.computer@gmail.com

* همیار رشته معماری           hamyar.architecture@gmail.com

 

- جلسه آشنایی با رشته تحصیلی رشته عمران در تاریخ 10 مهر ماه در دو نوبت صبح(کاردانی ناپیوسته) و عصر(کارشناسی پیوسته) برگزار شد. هدف از این جلسات که با حضور مدیر محترم گروه عمران، مسئول مرکز مشاوره دانشجویی، چند تن از اساتید و اعضا انجمن علمی عمران برگزار شد؛ آشنایی بیشتر دانشجویان ورودی جدید با چارت آموزشی رشته عمران، آینده شغلی و فرصت های پژوهشی و تحصیلی این رشته بوده است.  

 

-  فرارسیدن ماه مهر، بهار علم و معرفت بر شما دانشجویان عزیز فرخنده باد. امید است همواره نظاره گر موفقیت شما عزیزان باشیم. مرکز مشاوره دانشجویی در تمامی این مسیر همراه شماست...

 

قسمت مشاوره الکترونیک مرکز مشاوره راه اندازی شد. ازین پس دانشجویان عزیز می توانند علاوه بر بهره مندی از خدمات حضوری و جانبی مرکز مشاوره، به صورت الکترونیک نیز از خدمات مرکز استفاده کنند. به این منظور پس از ورود به سایت موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری، وارد چارت مرکز مشاوره دانشجویی شده و بر مشاوره الکترونیک کلیک کنید. لازم به ذکر است که تکمیل فرم به صورت دقیق و صحیح ضروری است. سوال درج شده در اسرع وقت پاسخدهی خواهد شد.

 

- مرکز مشاوره دانشجویی فرارسیدن ماه رمضان، ماه رحمت بی نهایت خداوندی را به شما دانش پژوهان عزیز تبریک میگوید امید است این ماه فرصتی باشد برای خودآگاهی، خودشناسی و رشد روزافزون شما...

 

 - آخرین آمار موارد ثبت شده HIV/AIDS در سه ماهه چهارم سال 90 در کشور اعلام شد. آمار جمع آوری شده از دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور تا تاریخ 1/1/1391 مجموعاً 24290 نفر افراد مبتلا که 8/90 درصد آنان را مردان 2/9 درصد را زنان تشکیل می دهند. علل ابتلا به HIV در بین کل مواردی که از سال 1365 تاکنون در کشور به ثبت رسیده اند به ترتیب تزریق با وسائل مشترک در مصرف کنندگان مواد (69/6 درصد)، رابطه جنسی (5/10 درصد)، دریافت خون و فرآورده های خونی (1درصد) و انتقال از مادر به کودک (1درصد) بوده است. راه انتقال در 9/17 درصد از این گروه نامشخص مانده است- خبرگزاری مهر
 

- به منظور ساماندهی آزمون های کشوری، رفاه داوطلبان و استفاده بهینه از امکانات موسسات آموزش عالی، طرح تجمع  آزمون کارشناسی ناپیوسته 91 آزاد با سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به طور آزمایشی اجرا می شود. بنابراین ثبت نام این آزمون به صورت متمرکزفقط از طریق سایت سنجش امکان پذیر است- میگنا
 

- قابل توجه متقاضیان آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته 1391: ثبت نام آزمون از تاریخ 30/3/1391 آغاز و تا روز 6/4/1391 ادامه خواهد یافت. جهت ثبت نام در این بازه زمانی به سایت سازمان سنجش کشور مراجعه نمایید.

- با توجه به شروع امتحانات پایان ترم از روز شنبه 27/3/1391؛ مرکز مشاوره دانشجویی  موفقیت شما دانشجویان را در این امتحانات آرزومند است. به امید بهروزی روزافزون شما

- شماره ششم پیک مشاور اقبال منتشر شد. آنچه در این شماره می خوانید در ارتباط با راه های مقابله با اضطراب امتحان است. برای دریافت نسخه pdf نشریات آدرس ایمیل خود را به مرکز مشاوره دانشجویی اطلاع دهید.

- سمینار کارآفرینی، اصول کسب و کار و فرصت های شغلی در تاریخ مقرر با حضور جناب آقای امیری و 40 نفر از دانشجویان به صورت کارگاهی برگزار شد. جهت دریافت سی دی مربوط به مصاحبه با کارآفرینان موفق و خلاصه ای از مطالب مطرح شده در سمینار به مرکز مشاوره دانشجویی مراجعه نمایید.

- سمینار کارآفرینی، اصول کسب و کار و فرصت های شغلی در تاریخ 8 خرداد ماه 1391؛ در ساعت 11-12:30 با حضور جناب آقای امیری برگزار خواهد شد. از دانشجویان عزیز دعوت می شود جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به مرکز مشاوره دانشجویی واقع در طبقه سوم موسسه مراجعه نمایید.

- شماره پنجم پیک مشاور اقبال منتشر شد. موضوعات این شماره ارتباط الکترونیکی با مرکز مشاوره و راهکارهای مقابله با عزت نفس ضعیف است. 1/3/91

-  کارگاه آموزشی در زمینه پیشگیری از مصرف مواد میان همسران سوء مصرف کنندگان مواد توسط اداره کل فرهنگی پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر و دفتر مقابله با مواد و جرم سازمان ملل در مشهد  برگزار شد.(ایسنا)

- برگزاری ششمین سمینار سراسری بهداشت روان دانشجویان- دانشگاه گیلان- 27 و 28 اردیبهشت ماه 1391

- افتتاح بنیاد ملی نخبگان خراسان رضوی در آینده نزدیک (سایت بنیاد ملی نخبگان)- 91/2/23

- چاپ شماره چهارم پیک مشاور اقبال(ویژه نامه هفته خوابگاه ها): زندگی خوابگاهی- فرصت‌ها و تهدیدها، زمینه‌های رایج تعارض با هم اتاقی- 91/2/23

- دانشجویانی که تمایل به دریافت پیام هفته مشاور(الکترونیکی) دارند می‌توانند آدرس پست الکترونیک خود را، به صورت حضوری و یا از طریق آدرس الکترونیکی(moshavereh@eqbal.ac.ir) به مرکز مشاوره موسسه اطلاع دهند. 

- چاپ شماره سوم نشریه پیک مشاور اقبال: آداب معاشرت با هم‌اتاقی، مدیریت مالی - 1391/2/8

- دعوت به همکاری از دانشجویان علاقمند به فعالیت های مربوط به واحد مشاوره: دانشجویان علاقمند می‌توانند در ساعات اداری به مرکز مشاوره واقع در طبقه سوم موسسه مراجعه نمایند.

- چاپ شماره دوم نشریه پیک مشاور اقبال: بهداشت روان، ده نگرش زیان بار در کسب موفقیت- 1391/2/3

- چاپ اولین شماره نشریه پیک مشاور اقبال در فروردین ماه: آشنایی با مرکز مشاوره دانشجویی، سازگاری با محیط دانشگاه - 1391/1/28

- آغاز به کار مرکز مشاوره دانشجویی از ابنتدای اردیبهشت ماه 1391

(۰) دیدگاه