برگزاری همایش آموزشی تغذیه سالم و رژیم درمانی

۱۸۸۸ بازدید
برگزاری همایش آموزشی تغذیه سالم و رژیم درمانی

همایش آموزشی تغذیه سالم و رژیم درمانی با حضور جناب آقای جواد سبحانی (کارشناس تغذیه و رژیم درمانی) به همراه پاسخ گویی به سؤالات مرتبط به  تغذیه دانشجویان، به همت واحد سلامت مؤسسه آموزش عالی اقبال لاهوری در سه شنبه 23 آذر ماه برگزار گردید

سبحانی گفت: تغذیه برای سلامت مهم است. یک رژیم غذایی ناسالم می تواند به سوخت و ساز بدن شما آسیب برساند و باعث افزایش وزن شود و حتی روی اندامهایی مانند قلب و کبد شما اثر بگذارد آنچه که می خورید همانند سلامت ارگان های دیگر، روی پوست تاثیر می گذارد. وی افزود: رژیم غذایی سالم، رژیمی است که به حفظ و بهبود سلامت عمومی بدن کمک می‌کند. رژیم غذایی سالم مواد مغذی لازم، مایعات کافی، آمینو اسید و اسیدهای چرب لازم، ویتامین ها و مواد معدنی کافی و همچنین کالری لازم را برای بدن فراهم می آورد. رژیم غذایی سالم نیازهای اساسی بدن را بدون اینکه شما را دچار اضافه وزن و بیماری کند، برای شما فراهم می‌کند. همچنین رژیم غذایی سالم به همراه ورزش می‌تواند خطر ابتلا به بیماریهایی از جمله چاقی، بیماریهای قلبی، دیابت نوع 2، فشارخون بالا و سرطان را در شما کاهش دهد.
سبحانی خاطر نشان کرد: لاغر شدن یکی از مشکلات جامعه ی امروزی است. روش های متفاوتی برای لاغری وجود دارد ولی یک رژیم خوب برای لاغرشدن یکی از روش های بسیار خوب و بدون ضرر است. نکته مهم اینکه برای کاهش وزن و تناسب بدن از طریق رژیم، حتما بایستی به یک متخصص در امور تغذیه و رژیم درمانی مراجعه نمود.

سبحانی در جواب اینکه اساس و پایه رژیم غذایی سالم چیست، گفت:
رژیمی شامل مواد غذایی نشاسته‌ دار همچون سیب زمینی، برنج و ماکارونی بعلاوه میزان زیادی از انواع میوه و سبزیجات و به‌همراه مقداری مواد مغذی پروتئین دار همچون گوشت، ماهی و همچنین کمی لبنیات، بعلاوه مقدار کمی چربی، نمک و شکر تمام مواد مغذی‌ای که بدن شما به آن احتیاج دارد را تامین می‌کند.
زمانیکه بحث رژیم غذایی سالم در میان است، تعادل کلید اصلی دسترسی به آن می‌باشد. تعادل به معنی خوردن طیف گسترده‌ای از مواد غذایی در اندازه مناسب و مصرف مقدار صحیح از خوردنی‌ها و نوشیدنی ها که به شما در رسیدن به بدنی سالم و حفظ سلامت آن، کمک می‌کند.
توجه کنید که زمانیکه بحث پرخوری و اضافه وزن درمیان است، مقصر فقط غذاها نیستند، بعضی از نوشیدنی ها هم می‌توانند به اندازه غذا چاق کننده باشند.

 

(۰) دیدگاه