سمینار "انرژی درمانی با کوه"؛به همت کمیته تربیت بدنی و تندرستی باحضوراستادگرامی جناب آقای محمد علیان،در 29فروردین 96 برگزارگردید

چهار شنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶
۸۷۰ بازدید
سمینار "انرژی درمانی با کوه"؛به همت کمیته تربیت بدنی و تندرستی باحضوراستادگرامی جناب آقای محمد علیان،در 29فروردین 96 برگزارگردید

سمینار "انرژی درمانی با کوه"؛به همت کمیته تربیت بدنی و تندرستی موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری باحضوراستادگرامی جناب آقای محمد علیان،در 29فروردین 96 برگزارگردید.

انرژی درمانی توسط کوه پیمایی در سال های اخیر یکی از مباحث بسیار پیچیده در حوزه درمان بوده و نظریات متفاوتی در مورد آن مطرح شده است. یکی از افرادی که فعالیت های عمده ای در این حوزه داشته، جناب آقای علیان است. او می گوید که کوهنوردی فواید زیادی دارد که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1- تأثیرکوهنوردی دربازشدن مویرگهای بدن :

  مویرگهای بدن درشرایط عادی ودرموقع استراحت به مقدار 15% ظرفیت خودشان باز و فعال هستند و لیدرحینکوهنوردیمویرگها 95% فعال میشوند، چون اکسیژن وغذای مورد نیاز بدن از طریق مویرگها به نقاط مختلف بدن میرسد لذا با باز شدن وفعالتر شدن مویرگها، موادغذایی و اکسیژن با سرعت بیشتر و کیفیت سودمند تر به مغز و عضلات و احشای داخلی بدن می رسد .

2- تاثیر کوه نوردی در جلوگیری از بیماریهای قند خون ( دیابت ) :

 در موقع کوه نوردی ، متابولیسم ( سوخت و ساز ) مواد شناور در خون مانند قند ، کلسترول ، پروتئین ها و اسید اوریک به بهترین وجه صورت می گیرد و در نتیجه سوخت و ساز کامل خون از ابتلا به بیماری قند نیز جلوگیری می کند .

3- تاثیر کوه نوردی در از بین رفتن چربی بدن :

 در موقع فعالیت ورزشی و بخصوص در کوه نوردی ، کالری مورد نیاز بدن به 3 برابر افزایش پیدا می کند. بدن برای تامین کالری مورد نیاز خود به اجبار چربی های ذخیره شده را می سوزاند و به مصرف می رساند ، از طرفی در موقع فعالیت ورزشی ، انسان به شدت عرق می کند و مقداری از چربی های زیر پوست در اثر تعریق شسته و دفع می شوند .

 4- تاثیر کوه نوردی در زیاد شدن میزان خون در عضلات :

 در موقع کوه نوردی مقدار خون موجود در عضلات بدن 20 برابر افزایش پیدا می کند و پر خون شدن عضلات باعث می شود که غذای بیشتری به عضلات برسد و عضلات قوی تر بشوند.

در این سمینار یکروزه پس از ایراد سخنرانی جناب علیان، به فعالان در این مراسم جوایزی نفیس ورزشی اهداء گردید و جهت ایجاد گروه های کوهنوردی میان دانشجویان و کارکنان ، توسط کمیته تربیت بدنی و تندرستی مؤسسه اقبال لاهوری، ثبت نام صورت پذیرفت.

(۰) دیدگاه