افزودن اجزاء ویندوز از سی دی

۱۰۲ بازدید

 

افزودن اجزاء ویندوز از سی دی

ویندوز XP تقریباً صدها جزء سازنده دارد که در زمان نصب معمولی سیستم عامل، تمام آنها نصب نمی شوند. پس از نصب هر موقع که خواستید می توانید آن اجزاء را از سی دی ویندوز XP نصب کنید.

کنترل پانل را باز کنید 

افزودن اجزاء ویندوز از سی دی

بر روی دکمه Start کلیک کنید و سپس Control Panel را انتخاب کنید، پنجره کنترل پانل باز می شود.

 اپلت Add / Remove Programs را باز کنید 

افزودن اجزاء ویندوز از سی دی

بر روی اپلت Change / Remove Programs جفت کلیک کنید تا باز شود.

 Add / Remove Windwos Components را انتخاب کنید 

افزودن اجزاء ویندوز از سی دی

بر روی دکمه Add / Remove Windwos Components کلیک کنید. ویندوز در کامپیوترتان به دنبال اجزاء نصب شده ویندوز می گردد و سپس ویزارد Windwos Components را نمایش می دهد. صفحه اول این ویزارد، لیست اجزایی که می توانید از سی دی نصب ویندوز نصب کنید را نشان می دهد.

  یک جزء سازنده را انتخاب کنید 

افزودن اجزاء ویندوز از سی دی

برای انتخاب یک جزء سازنده از لیست اجزاء موجود، جعبه کنترلی کنار آن را فعال کنید. بعضی از اجزاء دارای زیر جزءهایی هستید که می توانید از میان آنها انتخاب کنید. در این موارد دکمه Details فعال می شود و برای مشاهده لیست ریز جزءها و انتخاب از میان آنها می توانید بر روی این دکمه کلیک کنید.

به صفحه بعدی بروید 

افزودن اجزاء ویندوز از سی دی

وقتی تمام اجزایی که می خواهید نصب کنید را انتخاب کردید، بر روی دکمه Next کلیک کنید، ویندوز یک لیست از فایلهایی که باید نصب شود درست می کند و آنها را در درایو شما کپی می کند. در طول این فرایند ممکن است ویندوز از شما بخواهد سی دی ویندوز را درون درایو آن قرار دهید.

پایان کار 

افزودن اجزاء ویندوز از سی دی

ویندوز پس از نصب آن اجزاء انجام موفقیت آمیز این فرایند را به شما اطلاع می دهد. برای اتمام کار، بر روی دکمه Finish کلیک کنید. بسته با اجزایی که اضافه کردید ممکن لازم باشد ویندوز کامپیوتر را راه اندازی مجدد کند.

 * توجه *

نصب ویندوز

همانطور که در ضمیمه کتاب توضیح داده شد همان دفعه اول که ویندوز را نصب می کنید، اجزاء زیادی نصب می شوند. همیشه در پایان نصب ویندوز باید با استفاده از روشی که در این کار عملی توضیح داده شد اجزاء نصب شده را بررسی کنید تا ببینید چه اجزایی را ممکن است از دست داده باشید.


(۰) دیدگاه