آینده شغلی فارغ‌التحصیلان گروه حسابداری و مدیریت

پنج شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸
۱۴۴۶ بازدید

آینده شغلی رشته مدیریت بازرگانی

فارغ التحصیلان این رشته با تسلط به مباحث مربوط به بازار، مباحث تدوین استراتژیهای سازمانی، شناخت مشتریان و نحوه ارتباط با آنها، شناخت فرایندهای فروش، بازاریابی و خدمات به مشتریان زمینه لازم جهت استخدام در واحدهای بازرگانی سازمانها را داشته و نسبت به سایر گرایش های مدیریت با توجه به نبود رشته ای جایگزین از بازار کار مناسبی برخوردارند. ضمن اینکه دانشجویان این رشته با توجه به شناخت کافی از کسب و کار و نحوه ایجاد تجارت موفق شانس زیادی برای موفقیت در حیطه کارآفرینی و تشکیل کسب و کار جدید دارند.فارغ التحصیلان این رشته به خوبی می توانند در سطح مدیران اجرایی در سازمانهای بازرگانی، صنعتی و دولتی به کار اشتغال ورزند و یا در سمت مشاور مدیریت انجام وظیفه نمایند. انتظار می رود این فارغ التحصیلان پس از کسب تجربیات کافی بتوانند مسئولیتهای بیشتری را در سطوح بالای سازمان عهده دار شوند. علاوه بر این، فارغ التحصیلان این دوره می توانند در کارهای پژوهشی و تحقیقاتی که امروز در موسسات بزرگ از اهمیت زیادی برخوردار است، مشغول بکار شوند. برخی از مشاغل مربوط به این رشته عبارتند از: مشاغل مرتبط با بازاریابی در سطح مختلف از بازاریاب تا مدیر بازاریابی، فعالیت در بخش برند یا تحقیقات بازار شرکتها، واحد فروش سازمان ها، فعالیت در حوزه بازرگانی بین الملل (صادرات و واردات کالا)، فعالیت در حوزه بیمه، تجارت الکترونیک، امور مالی و بانکداری (برگرفته از سایت modir.ir).

 

آینده شغلی رشته حسابداری

دوره حسابداری با هدف آموزش تخصصی حسابداری و حسابرسی و گزارشگری فعالیت نهادها و بنگاه‌های اقتصادی تدوین شده است. ثبت و گزارش‌گری مالی نقش برجسته‌ای در حوزه علوم مالی دارد و به ایفای مسئولیت پاسخگویی مدیریت و بسترسازی تصمیم‌گیری ذی‌نفعان برون‌سازی یاری می‌رساند. افزون بر این، آنچه موجبات استفاده از گزارش‌های مالی را فراهم می‌آورد، اعتماد عمومی به ارائه منصفانه محتوای گزارش‌هاست.

فارغ‌التحصیلان این رشته تحصیلی می‌توانند به عنوان مسئولین مالی بنگاه‌های اقتصادی کشور اعم از مدیرمالی، رئیس حسابداری یا سایر مناصب در شرکت‌های تجاری، بانکها و سایر به فعالیت بپردازند. همچنین می‌توانند عهده‌دار سمت مشاور مالی، مالیاتی و بیمه‌ای در این نهادها گردند. همچنین اشتغال به فعالیت حسابرسی (اعتباربخشی به صورتهای مالی)، فعالیت در حوزه بازارهای پولی و مالی اعم از سرمایه‌گذاری و مشاور سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های بورسی وسایر و همچنین تحلیل‌گری مالی از جمله مشاغل فعال و آماده برای اشتغال در رشته حسابداری به شمار می‌رود.

 

(۰) دیدگاه