نصب نرم افزار و سخت افزار جدید

۸۲ بازدید

نصب نرم افزار و سخت افزار جدید

نصب نرم افزار و سخت افزار جدید

اگر کامپیوترتان به شبکه شرکت شما متصل باشد، احتمالاً سرپرست آن شبکه مسئول افزودن و حذف کردن سخت افزار و نرم افزار از روی کامپیوتر شما است. در این صورت شما حتماً باید از تخصص او استفاده کنید. با این وجود در ویندوز XP افزودن سخت افزار و نرم افزار جدید به سیستم تان آسانتر از قبل نشده است. اگر شما سرپرستی کامپیوتر یا شبکه خودتان را برعهده دارید، این بخش مراحل ساده نصب سخت افزار و نرم افزار را به شما نشان می دهد.

اکثر سخت افزارها و نرم افزاهایی که این روزها تهیه می کنید تقریباً خودشان نصب می شوندو برنامه های جدید معمولاً بر روی سی دی عرضه می شوند. با داشتن ویندوز XP معمولاً می توانید سی دی را درون درایو قرار دهید و بگذارید ویندوز روال Setup مربوط به برنامه را پیدا و اجرا کند تا بعد از آن شما را در طول مراحل نصب پیش ببرد. ویندوز XP یک روش عملی نیز برای نصب نرم افزار ارایه می کند. در کار عملی های این بخش نحوه نصب دستی یک برنامه و تغییر دادن تنظیمات نرم افزاری که قبلاً نصب شده است را یاد می گیرید. همچنین نحوه افزودن اجزاء سازنده ویندوز از سی دی و از سایت وب Windows Update مایکروسافت را فرا خواهید گرفت.

افزودن سخت افزار جدید به یک کامپیوتر ویندوز XP کار دشواری نیست. همراه خود سخت افزار که می تواند یک درایو CD-ROM جدید، مودم یا کارت گرافیک باشد راهنمای نصب فیزیکی آن دستگاه وجود دارد. وقتی دستگاه را نصب کنید و کامپیوترتان را روشن کنید، ویندوز XP متوجه وجود سخت افزار جدید می شود و سپس با آن سخت افزار را بطور خودکار برای شما تنظیم می کند یا نرم افزار همراه آن دستگاه را از شما درخواست می کند. به هر ترتیب، ویندوز XP به همه کارها رسیدگی می کند. در این بخش یاد می گیرید که چگونه سخت افزاری که بر روی سیستم تان نصب شده است را چک کنید.


(۰) دیدگاه