استفاده از System Restore

۹۵ بازدید

 استفاده از System Restore

ویندوز XP بطور خودکار در فواصل زمانی منظمی نقاط بازگشت سیستم ایجاد می کند. اصولاً این نقاط بازگشت، کپی پشتیبان تنظیمات حیاتی و اطلاعات سیستم هستند. شما اگر تغییر عمده ای در سیستم خود ایجاد کنید، نظیر نصب یک برنامه جدید یا راه انداز سخت افزار و بعد متوجه شوید که این تغییر اثرات جانبی ناخواسته ای را موجب شده است می توانید به یک نقطه بازگشت قبلی برگردید. با استفاده از ابزار System Restore می توان هم کامپیوتر را به یکی از نقاط بازگشت قبلی بازگرداند و هم بطور دستی یک نقطه بازگشت ایجاد کرد.

System Restore را اجرا کنید  

 استفاده از System Restore

بر روی دکمه Start کلیک کنید و All Programs, System Tools, Accessories وSystem Restore را انتخاب کنید.

 یک نقطه بازگشت ایجاد کنید  

 استفاده از System Restore

اگر چه ویندوز بطور خودکار نقاط بازگشتی را ایجاد می کند، اما شما نیز می توانید قبل از آن که تغییری را در سیستم خود ایجاد کنید اگر فکر می کنید ممکن است تاثیر نامطلوبی روی عملکرد سیستم بگذارد بطور دستی یک نقطه بازگشت ایجاد کنید. در پنجره System Restore که باز می شود، گزینه Create a restore point را انتخاب کنید و سپس روی Next کلیک کنید.

 نقطه بازگشت را نامگذاری کنید  

 استفاده از System Restore

نامی برای نقطه بازگشت تایپ کنید که آن را خوب توصیف کند تا بتوانید آن را بخاطر بسپارید. برای مثال می توانید نام نقطه بازگشت را از تاریخ ایجاد آن، عملی که همان موقع انجام داده اید (یا می خواهید انجام دهید) یا از این واقعیت که ویندوز را نصب کرده اید و همه چیز مطابق میل شما کار می کند بگیرید.

 نقطه بازگشت را ایجاد کنید  

 استفاده از System Restore

پس از نامگذاری نقطه بازگشت جدید، بر روی Create کلیک کنید.

System Restore را ببندید  

 استفاده از System Restore

ویندوز پس از آن که نقطه بازگشت را با موفقیت ایجاد کرد، پیغامی را در رابطه با آن نمایش می دهد. برای آن که به صفحه خوش آمدگویی System Restore در مرحله 2 برگردید، بر روی Home کلیک کنید. در غیر این صورت، بر روی Close کلیک کنید.

*توجه *

رفتن به یک نقطه بازگشت

بازگرداندن کامپیوتر به یک نقطه بازگشت به همان آسانی ایجاد آن است. در صفحه آغازین ویزارد System Restore، گزینه earlier time Restore my Computer to anرا انتخاب کنید. این ویزارد شما را در انتخاب نقطه بازگشتی که می خواهید سیستم تان را به آن برگردانید هدایت می کند. به این طریق فایلهای ضروری باز خواهند گشت، کامپیوترتان مجدداً راه اندازی خواهد شد و شما بدون اتلاف وقت به وضعیت سابقتان بر می گردید. اگر می خواهید با استفاده از System Restore، تنظیمات کامپیوترتان را به نقطه ای قبل از نصب نرم افزاری که تولید اشکال کرده است برگردانید، توجه داشته باشید که System Restore فقط تنظیمات ویندوز شما را به نقطه بازگشت بر می گزداند و آن نرم افزار را از کامپیوتر شما حذف نمی کند. برای حذف آن، به روشی که در بخش 12 توضیح داده شده عمل کنید.


(۰) دیدگاه