آغاز ثبت نام کاندیدای انجمن‌های علمی دانشجویی 1400-1399

۲۵۳ بازدید
آغاز ثبت نام کاندیدای انجمن‌های علمی دانشجویی 1400-1399

به اطلاع دانشجویان محترم می­رساند، ثبت نام کاندیدای انجمن­‌های علمی- دانشجویی 1399-1400 از تاریخ 1399/9/27 الی 1399/10/10 از طریق لینک ذیل انجام خواهد پذیرفت:    

انتخابات انجمن‌­های علمی در روز 15 آذر ماه 99 برگزار خواهد شد.

انجمن­‌های علمی موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری،  در11 رشته (روانشناسی، صنایع، عمران، مکانیک، نفت، کامپیوتر، معماری، شهرسازی، ارتباط تصویری،ادبیات نمایشی و حسابداری) دایر و مشغول فعالیت است.

هر دانشجوی شاغل به تحصیل در رشته مرتبط با موضوع فعالیت انجمن می‌تواند پس از کاندید شدن و کسب آرا در انتخابات، به عضویت انجمن درآید و در چارچوب اساسنامه انجمن به فعالیت بپردازد. حداقل تعداد اعضای انجمن 5 نفر است.

تبصره 1- عضو انجمن موظف به مشارکت فعالانه در فعالیت‌ها و برنامه‌های انجمن است.

تبصره 2- انجمن‌ها و اتحادیه‌ها‌ مجاز به هر گونه فعالیت علمی در تمامی عرصه‌های مرتبط با رشته و حوزه تخصصی آن انجمن یا اتحادیه هستند.

تبصره 3- انجمن‌ها و اتحادیه‌ها صرفاً مجاز به فعالیت‌های علمی (غیر سیاسی، غیر حزبی و غیر صنفی) و حسب مورد مجاز به فعالیت‌هایی با ابعاد سیاسی و صنفی با رویکرد علمی و تخصصی هستند. تشخیص موضوع حسب مورد با مرجع صدور مجوز است.

برخی از فعالیت‌های علمی انجمن های علمی، شامل موارد زیر است:

  • فعالیت آموزشی (کارگاه‌ها، کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی علمی و تخصصی)،
  • رویداد علمی (مسابقه، جشنواره، کنفرانس، نشست، سمینار، نمایشگاه، بزرگداشت، گردهمایی علمی و تخصصی)،
  • تولید و نشر محتوای علمی (نشریه، کتاب، صفحات مجازی، نرم‌افزار، فیلم، مولتی‌مدیا، تابلو یا برد، مدیای علمی و تخصصی)،
  • فعالیت پژوهشی (تحقیق، مطالعه و پژوهش)،
  • کارآفرینی (ترویج و حمایت از کارآفرینی)،
  • خلاقیت علمی (اختراع، ابتکار، نوآوری، نوآفرینی)،
  • گفت‌وگوی علمی و تخصصی (هم‌اندیشی، مباحثه، گفت‌وگو، کرسی آزاداندیشی، مناظره، بحث و تبادل نظر، سخنرانی، میزگرد، نقد و نظر، حلقه فکری)،

و ارتباطات و همکاری‌های علمی (جلسه، بازدید و همکاری مشترک با مراکز و مجموعه‌های علمی، خدماتی، صنعتی، حرفه‌ای یا تخصصی ملی یا بین‌المللی و ارتباط با دانش آموختگان).

(۰) دیدگاه