بخش اطلاع رسانی ( مرکز اطلاع رسانی)

۶۵ بازدید

بخش اطلاع رسانی ( مرکز اطلاع رسانی)

بخش اطلاع رسانی کتابخانه به منظور پاسخگویی به نیازهای اطلاعاتی مراجعین راه اندازی گردید و در زمینه جستجوی منابع مختلف، تهیه مقالات تمام متن، انجام جستجوهای تخصصی موضوعی، خدمات آگاهی رسانی جاری و ... به ارائه خدمات می پردازد. در این بخش تعداد 51 سیستم رایانه، در دو بخش خواهران و برادران، جهت استفاده از اینترنت و سایر خدمات (به صورت رایگان)، در اختیار مراجعان می باشد.

دانشجویان و اساتید گرامی می توانند جهت انجام کلیه امور تحقیقاتی و جستجوهای اینترنتی در زمینه های علمی و پژوهشی به کتابخانه موسسه بخش اطلاع رسانی مراجعه نمایند. این بخش همچنین مجهز به کتابخانهالکترونیکی با بیش از 17000 عنوان کتاب در تمامی زمینه های موضوعی می باشد.

-  مدیریت و روزآمد سازی بخش اختصاصی کتابخانه در وب سایت دانشگاه:در این بخش ورود محتوا و به روز کردن اطلاعات از نظر پیوندها، اخبار، برنامه ها و خدمات کتابخانه انجام می پذیرد.امکان جستجو و رزرو منابع کتابخانه به صورت اینترنتی از این بخش امکان پذیر می باشد.

برگزاری کارگاههای آموزشی سواد اطلاعاتی از جمله آشنایی با پایگاههای اطلاعات علمی و راهبردهای جستجوی اطلاعات از دیگر وظایف این مرکز می باشد.

* کارگاه  تخصصی آشنایی با پایگاههای اطلاعاتی علمی ویژه دانشجویان و اساتید

معرفی پایگاههای اطلاعاتی فارسی و لاتین مانند بانک اطلاعات نشریات کشور مگیران، سیویلیکا، نمایه، نورمگز،ELSEVIER ، Proquest، ISIو ...

 

*کارگاه تخصصی شیوه تدوین و نگارش پایان نامه و مقاله

رهنمودهایی پیرامون انتخاب موضوع پایان نامه و پژوهش،  تشریح ساختار و فصل بندی استاندارد پایان نامه و مقاله، آشنایی با شیوه های جهانی نگارش متون علمی و مآخذ نویسی، شیوه نگارش و استخراج مقاله پایان نامه و چاپ در مجلات معتبر.

 

*کارگاه  تخصصی آشنایی با نرم افزارهای  ENDNOTEو  ONENOTE  

معرفی نرم افزارهای مدیریت منابع و مآخذ و نرم افزار مدیریت اطلاعات پروژه، جهت سهولت  نگارش مقاله و انجام طرحهای پژوهشی.

 

*کارگاه تخصصی مطالعه موفق، تقویت حافظه و ...


(۰) دیدگاه