تاریخچه موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری

يك شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵
۲۴۵۶۷ بازدید
تاریخچه موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری

موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری پس از کسب مجوز از وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، با جذب دانشجو از طریق آزمون سراسری سازمان سنجش آموزش کشور ، در مهر ماه سال 1385 عملاً فعالیت آموزشی و پژوهشی خود را در پایتخت معنوی کشور (مشهد الرضا)؛  در 3 رشته و با جذب 230 دانشجو آغاز کرده است . این مؤسسه می کوشد با فراهم نمودن محیطی علمی برای دانشجویان ، آنان را برای ورود به بازار کار و حضور مؤثر و مفید در عرصه اجتماع ، آماده ساخته و به نیازهای آموزشی و پژوهشی روز افزون جامعه پاسخ گوید.

این مؤسسه با برخورداری از پشتوانه علمی و فرهنگی ساختار تشکلاتی خود (هیأت امنای و هیأت موسس) و ارتباط با مراکز علمی و پژوهشی؛ با ایجاد ساختاری پویا و روزآمد و بهره مندی از کادر علمی و اداری مجرب ، و با تأکید بر بهبود مستمر کیفیت آموزش ، پژوهش و مشاوره تخصصی ، زمینه ها و امکانات لازم را برای پژوهش و نوآوری دانشجویان و اساتید فراهم ساخته و با ایجاد فضایی صمیمی و یادگیرنده ، برنامه های خود را به گونه ای طراحی می کند که دانش آموختگان بتوانند با نیل به کمال گرایی؛ افرادی موفق ، توانمند و مسئولیت پذیر برای خدمت به جامعه و کشور باشند.

 

 

هم اکنون موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری با در اختیار داشتن 2 ساختمان مجاور با فضایی به مساحت 4800 متر مربع عرصه و 7500 متر مربع اعیان به ارائه خدمات آموزشی وپژوهشی می پردازد ضمنا زمینی به مساحت 31000 متر مربع جهت توسعه موسسه خریداری شده است . موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری با تجهیز 20 کارگاه و 21 آزمایشگاه با مناسبترین دستگاه ها و ملزومات آزمایشگاهی امکانات بسیار مناسبی را برای دانشجویان فنی فراهم نموده است.

(۰) دیدگاه