مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری

يك شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۱
۶۴۴ بازدید

همزمان با فرا رسیدن هفته کتاب و سالروز تولد اندیشمند، فیلسوف وشاعر مسلمان، علامه اقبال لاهوری، مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری راه اندازی گردید.
مراسم افتتاحیه این مرکز، 18 آبان با حضور جمعی از مسئولین و کارکنان همچون آقایان دکتر فرزاد، مهندس فاضل نسب، دکتر ناجی و ... برگزار گردید.
ابتدا آقای مهندس فاضل نسب معاون دانشجویی ومدیرطرح وبرنامه وآقای دکترفرزاد مدیرخدمات پژوهشی اززحمات  خانم مقرونی ، خانم فاضل نسب  وکارگروه فناوری اطلاعات که درجهت تجهیز وراه اندازی این مرکز زحمات زیادی رامتحمل شده اند تقدیر وتشکر نمودند.
سپس خانم مقرونی مسئول کتابخانه و مرکز اطلاع رسانی ضمن تقدیر از حمایت مسئولین در جهت راه اندازی این مرکز اظهار داشت: از این پس دانشجویان و اساتید گرامی می توانند جهت انجام کلیه امور تحقیقاتی و جستجوهای اینترنتی در زمینه های علمی و پژوهشی به کتابخانه موسسه بخش اطلاع رسانی مراجعه نمایند.
وی ادامه داد: در این بخش تعداد 60 رایانه در دو بخش خواهران و برادران به منظور پاسخگویی به نیازهای اطلاعاتی مراجعین فراهم شده است تا در زمینه جستجوی منابع مختلف، تهیه مقالات تمام متن، انجام جستجوهای تخصصی موضوعی، خدمات آگاهی رسانی جاری و ... به ارائه خدمات بپردازد.
مقرونی افزود: در این بخش بر اساس قرارداد همکاری با کتابخانه مرکزی و مرکز اطلاع رسانی دانشگاه فردوسی مشهد   پایگاههای اطلاعاتی فارسی مانند پایگاه نمایه و مگیران و پایگاههای اطلاعاتی و مجلات الکترونیکی لاتین، مانند ScienceDirect، Scopus، Emerald، EI Compendex، Oxfordو Eric، در اختیار اساتید و دانشجویان قراردارد.
وی ضمن اشاره به تجهیز این مرکز به کتابخانه الکترونیکی با بیش از 5000 عنوان کتاب در تمامی زمینه های موضوعی، گفت:  در این بخش کارگاههای آموزشی سواد اطلاعاتی از جمله آشنایی با پایگاههای اطلاعات علمی و راهبردهای جستجوی اطلاعات برگزار خواهد شد.
 

(۰) دیدگاه